20

Kruk

- pozycja nr 20
w naszym rankingu

Kruk

Odzyskaj nawet 90%
kwoty od swojego dłużnika

PORÓWNAJ OFERTY
3.01/5
0/5
5/5
4/5

Opinie
pozytywne

51

Opinie
negatywne

43

Windykacja Kruk

- opis działalności

Firma KRUK SA to krajowy lider w zakresie windykacji notowana na warszawskiej giełdzie. Ponad 20 lat działa na rynku, zajmując się obsługą zadłużeń. Atutem firmy KRUK SA jest specyfika działania, opierająca się na szacunku, rzetelności, zaufaniu i skuteczności. KRUK oferuje usługi w zakresie: windykacji polubownej, windykacji sądowej, monitoringu płatności czy skupu długów. Realizuje również obsługę wierzytelności zabezpieczonych hipoteką ustanowioną na nieruchomości. Współpracuje także z Biurem Informacji Gospodarczej Erif. Grupa KRUK podpisała też Zasady Dobrych Praktyk opracowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. ZPF jest zrzeszeniem branżowym, które zostało utworzone przez grupę największych firm branży pośrednictwa finansowego w Polsce. Warto podkreślić fakt, iż KRUK otrzymał Certyfikat Etyczny ZPF, który jest potwierdzeniem zgodności praktyk biznesowych firmy z Zasadami Dobrych Praktyk ZPF. Jako Członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce raz w roku pozytywnie przechodzi Audyt Etyczny, prowadzony przez Komisję Etyki ZPF. Firma cieszy się zaufaniem i największą popularnością. Wyróżnia ją największy obrót pośród całej branży. Głównie skupia swoje działania na klientach korporacyjnych takich jak banki, firmy ubezpieczeniowe czy telekomy poprzez windykację dłużników indywidualnych oraz sektora MŚP. Swoje działania prowadzi również w kilku innych krajach Europy.

Dane kontaktowe:

Kruk SA

Wołowska 8, 51-116 Wrocław

E-mail: [email protected]

Telefon: 71 888 80 16

Poniedziałek: 08:00 - 16:00

Wtorek:  08:00 - 16:00

Środa: 08:00 - 16:00

Czwartek: 08:00 - 16:00

Piątek: 08:00 - 16:00

Sobota: Nieczynne

Niedziela: Nieczynne

Sprawdź aktualne opinie o firmie

Średnia na podstawie ocen internautów

1
Kancelaria Prawna RPMS - logo

Średnia ocena: 8.0

2
Kancelaria Detektywistyczno-Windykacyjna MS Michał Starzyński - logo

Średnia ocena: 5.2

3
Subra GRP - logo

Średnia ocena: 5.0

4
EMPIRA - logo

Średnia ocena: 4.9

5
Fluence Finance - logo

Średnia ocena: 4.5

6
Transcash - logo

Średnia ocena: 4.2

7
Coface - logo

Średnia ocena: 4.1

8
Kruk - logo

Średnia ocena: 3.7

9
Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW - logo

Średnia ocena: 3.1

10
Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. - logo

Średnia ocena: 3.0

11
EBOF - logo

Średnia ocena: 3.0

12
WINGO - logo

Średnia ocena: 2.5

13
EULEO - logo

Średnia ocena: 0.9

14
Moja Windykacja - logo

Średnia ocena: 0.9

15
Arena Inkaso - logo

Średnia ocena: 0.9

16
Hadyński Inkaso - logo

Średnia ocena: 0.9

17
Debitum - logo

Średnia ocena: 0.9

18
INKASO Hermański - logo

Średnia ocena: 0.8

19
INDOS - logo

Średnia ocena: 0.8

20
GETINFO - logo

Średnia ocena: 0.8

21
Vindicat - logo

Średnia ocena: 0.0

Kruk opinie klientów

oluś

2024.05.31 r.

w mojej ocenie windyktor ktorego nie ma sie co bac. da sie z nimi dogadac i realnie dlugi zostaja splacone.
Robert Roberto

2024.05.30 r.

Tylko straszą. Walić ich
Justine

2024.05.10 r.

Praca na infolinii wymaga jakiejkolwiek kultury osobistej... Dzwoniłam w celach informacyjnych a zostałam potraktowana przez znudzona życiem panią jak jakiś problematyczny klient.
kk mm

2024.05.08 r.

Mozna sie porozumiec choc nie zawsze czasami trzeba zadeklarowac kwote i stwierdzenie ze nie mozemy nic wplacic jest traktowane jako odmowa wspolpracy
Alek Osipinski

2024.05.02 r.

Skupują niezapłacone bilety parkingowe od firm typu krzak, które wyłudzają pieniądze za rzekomo bezpłatne parkingi przy marketach. Następnie straszą pismami i interes się kręci...
Mariola Kowalczyk

2024.03.21 r.

Bardzo przyjazna firma. Kontakt meilowy bez koniecznosci rozmowy, bez nagabywania, straszenia, wszystko online z mozliwoscia rozlozenia na na prawde niskie raty i jeszcze 10% splacaja. Dla ludzi chcacych powaznie splacic swoje dlugi.
Pracownia Lutnicza Macieja Dydo

2024.03.12 r.

Bardzo się zawiodłem. Jako przedsiębiorca mający dłużnika ma kwotę kilku tysięcy złotych chciałem zorientować się w ofercie pomocy w wyegzekwowaniu długu albo jego odsprzedaży Krukowi. Niestety panie na infolinii po nakreśleniu im, że to ja jestem wierzycielem a nie dłużnikiem informują, że to infolinia tylko dla dłużników. Odsylają do numeru, który nie należy do obsługi wierzycieli, a jest jakaś tam bazą dłużników--jednak to już nie jest Kruk. Przecież chyba jakoś chcecie pozyskiwać klientów??? Szkoda, liczyłem że zyskam pomoc.
Krzysztof Kosubek

2024.02.10 r.

Z cała pewnościa Polecam. Kruk rozłozył mi dług na 30 raty po 108zł. Znam osoby które równierz sie nie zawiedli na tej firmie. W dodatku za zgromadzone PKT można nabyć Nagrody. Polecam Polecam oby wiecej takich firm windykacyjnych a życie stanie się lepsze
Tatiana Abdullaeva

2023.12.08 r.

Мошенники, сегодня прислали письмо непонятного содержания, первый раз слышу про этих Мошенники.. какой непонятный долг просят на 855 злот..Вообще обнаглели ..Обращусь в полицию..
Marian Cichoń

2023.10.02 r.

Rozkładają dług na raty możliwe do spłaty, wstrzymując przy tym dalsze naliczanie odsetek i nie pobierając dodatkowych kosztów za rozłożenie długu na raty - tak powinna działać każda firma windykacyjna. Oprócz tego za każdą spłaconą ratę dostajemy punkty które możemy wymienić na naprawdę sensowne, praktyczne urządzenia np. sprzęt kuchenny. Do dziś korzystam z patelni z programu KRUKA, za co serdecznie dziękuję. Jestem zdziwiony negatywnymi opiniami, w mojej opinii KRUK to najlepsze co może spotkać dłużnika zanim sprawa trafi do Sądu. Jeżeli tylko ktoś chce i jest w stanie regulować zobowiązanie będzie zadowolony, a jeżeli nie, to myślę, że nieprzyjemności będą w każdej firmie windykacyjnej - taka specyfika ich pracy. Myślę, że przejęcie długu przez KRUKa wielu osobom pomogłoby uniknąć postępowań sądowych gdyż u KRUKa wreszcie byliby w stanie zacząć regulować swój dług bez ingerencji Sądu, bo jeżeli ktoś ma do spłaty chwilówki 5 tysięcy zł i wierzyciel wymaga natychmiastowej spłaty całości to często takie osoby nie są w stanie tego zrobić, a np. płacić po 150zł miesięcznie KRUKowi i to bez dodatkowych kosztów już tak. W KRUK wszystko jest jasne i przejrzyste, nie ma naciągania i ściem jak u niektórych pożyczkodawców którzy chcą iść na "ugodę" gdzie człowiek zaczyna coś spłacać a dług nadal rośnie. Także pozdrawiam i życzę sukcesów w tej ciężkiej branży jaką jest ściganie należności.
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ
Windykacja — na czym polega?
Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy wyjaśniają, jak poradzić sobie z dłużnikiem
oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.
kredyt na otwarcie firmy

Kredyt na otwarcie firmy – na jakich warunkach jest możliwy?

Masz pomysł, chcesz rozkręcić biznes, ale brakuje Ci środków? Dowiedz się, czym charakteryzuje się kredyt na otwarcie firmy i jak można go dostać.

Autor: Anna Sójka|05.06.2024 r.
inkaso windykacja

Inkaso windykacja, jaką ma skuteczność?

Dowiedz się, co kryje pod pojęciem "inkaso windykacja", jaką skuteczność ma ta usługa, jak z niej skorzystać oraz jakie firmy ją oferują.

Autor: Anna Sójka|02.04.2024 r.
wezwanie do zapłaty wzór

Przedsądowe wezwanie do zapłaty – wzór z omówieniem

Wezwanie do zapłaty to sposób na polubowne odzyskanie pieniędzy. Sprawdź, jak je sporządzić, co powinno zawierać i jakie są jego zalety.

Autor: Klaudia Borkiewicz|21.12.2023 r.
rodzaje faktoringu

Rodzaje faktoringu – który jest dla Ciebie?

Faktoring to interesująca i niezawodna metoda na zyskanie pieniędzy z faktury przed upływem terminu płatności. Sprawdź, jakie są rodzaje faktoringu.

Autor: Klaudia Borkiewicz|05.01.2023 r.
faktoring

Faktoring – co to jest i jak działa?

Faktoring jest usługą pozwalającą firmie na szybki zastrzyk gotówki. Sprawdź, co to jest faktoring i czemu warto z niego korzystać.

Autor: Klaudia Borkiewicz|02.12.2022 r.
Windykacja co to jest

Windykacja, co to jest i jak ją przeprowadzić skutecznie?

Windykacja to proces wyegzekwowania spłaty długu za pomocą środków, które są określone w przepisach prawnych. Jak to zrobić i czy warto?

Autor: Klaudia Borkiewicz|01.04.2022 r.