CashFix arrowWiedza arrowKredyt dla firm na oświadczenie, czyli na uproszczonych zasadach

Kredyt dla firm na oświadczenie, czyli na uproszczonych zasadach

kredyt dla firm na oświadczenie
Poznaj najlepsze oferty kredytów i pożyczek na oświadczenie

Kiedy chcesz pożyczyć pieniądze na rozwój swojej firmy bądź zaspokojenie jej bieżących potrzeb, ale nie masz czasu i energii na skomplikowane procedury bankowe, zainteresuj się kredytem firmowym na oświadczenie. Choć, wbrew pozorom, do jego otrzymania nie wystarczy podpis na zaświadczeniu o dochodach, to formalności są ograniczone, a wymaganych dokumentów jest znacznie mniej, niż wymaga tego standardowy kredyt.

Co oznacza, że kredyt jest na oświadczenie?

Kredyt dla firm na oświadczenie wiąże się z ograniczonymi formalnościami, dzięki czemu jest on szybszy do uzyskania niż tradycyjny. Najczęściej banki i firmy pożyczkowe rezygnują z wymogu dostarczenia zaświadczeń z ZUS i US oraz obowiązku tworzenia biznesplanu. Pozwala to w znacznym stopniu przyspieszyć procedurę kompletowania dokumentów i skraca czas potrzebny na pozytywną decyzję kredytową.

Opinia eksperta

Warto zauważyć, że choć w ofercie banków nie znajdziesz produktu o nazwie "kredyt dla firm na oświadczenie" to wiele z nich oferuje taki produkt dla przedsiębiorstw, które mają pozytywną historię współpracy z daną instytucją. Przy stabilnej sytuacji danej działalności gospodarczej, prowadzeniu rachunku firmowego z regularnymi wpływami i ewentualnej terminowej spłacie poprzednich zadłużeń, procedura kredytowa skracana jest do niezbędnego minimum.

Ekspert CashFix

Trzeba pamiętać, że kredyt na oświadczenie to nie to samo co kredyt dla firm bez zdolności kredytowej. Banki i firmy pożyczkowe muszą mieć gwarancję, że zobowiązanie zostanie uregulowane, dlatego rzadko udzielają na oświadczenie kredytów inwestycyjnych.

Kredyt firmowy lub pożyczka bez zbędnych formalności

Kredyt inwestycyjny na oświadczenie — czy jest możliwy?

Najtrudniej znaleźć w ofertach banków kredyt inwestycyjny na oświadczenie. W przypadku tego typu finansowania mamy do czynienia zazwyczaj z wysokimi kwotami obarczonymi pewnym ryzykiem. Bank potrzebuje gwarancji, że kredyt na rozwój firmy zostanie spłacony, dlatego formalności w przypadku tego rodzaju finansowania są często bardziej rozbudowane. Trudniej otrzymać kredyt dla firmy działającej 6 miesięcy niż dla takiej, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. Kredyt inwestycyjny wymaga również zabezpieczeń, a ich wycena wymaga czasu.

Kredyt dla firm na oświadczenie — wysokość kwoty i koszty

Kredyt dla firm na oświadczenie ma swoje ograniczenia. Choć zwykle finansowanie takie, przyznawane firmom, przewyższa kwotowo kredyty dla osób fizycznych, to w przypadku kredytu firmowego na oświadczenie możliwości te są ograniczone. Limit bankowy może kończyć się w takim przypadku na kilkudziesięciu tysiącach, rzadko przekracza 100 000 zł. Trudno się jednak dziwić, że banki nie chcą udzielać wysokich kredytów podmiotom, które nie udokumentują dostatecznie zdolności kredytowej firmy.

Koszt kredytu dla firm na oświadczenie zależy od kilku czynników:

  • kwoty, jaką pożyczamy,
  • tego ile trwa okres kredytowania,
  • wysokości prowizji,
  • ceny obowiązkowego ubezpieczenia.
Szukasz kredytu lub pożyczki — kliknij po więcej informacji

Choć może się wydawać, że kredyt firmowy na oświadczenie będzie droższym produktem niż tradycyjny, to nie zawsze tak jest. Banki rzadko zwiększają oprocentowanie czy wysokość prowizji w związku z trybem przyznawania finansowanie.

Ważne

Zdarza się jednak, że koszt kredytu rośnie ze względu na droższe ubezpieczenie, jednocześnie związane z wyższym ryzykiem.

Jak już ustaliliśmy, przyznawanie kredytu na uproszczonych warunkach nie jest jednoznaczne z podpisaniem deklaracji dochodów, potrzebne będą określone dokumenty.

Jakie dokumenty są sprawdzane w przypadku kredytu firmowego na oświadczenie?

Bank udzielając finansowania, zawsze będzie wymagał pewnych dokumentów. Najczęściej są to:

  • wyciąg z konta firmowego (minimum 6 miesięcy wstecz, ale zdarza się 12 lub więcej),
  • oświadczenie PIT za ostatni rok,
  • zaświadczenie o wpisie do CEiDG lub KRS,
  • oświadczenie i innych zobowiązaniach finansowych,
  • wglądu do dokumentów księgowych firmy.

Poza tym rzadziej można się spotkać z innymi dokumentami wymaganymi przez bank, należą do nich:

  • zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i US,
  • upoważnienie od wspólników (w przypadku spółek).

Ważne

Jeśli zależy Ci na tym, żeby otrzymać kredyt firmowy przy minimum formalności, powinieneś wiedzieć, że dużą część z tych dokumentów możesz wygenerować automatycznie w formie elektronicznej.

Nie zapomnij, że dla banku istotna jest również historia kredytowa firmy, którą ma obowiązek Nie zapomnij, że dla banku istotna jest również historia kredytowa firmy, którą ma obowiązek skontrolować, przeglądając raport BIK. Udzielenie kredytu firmowego wiąże się z ryzykiem, dlatego banki najchętniej oferują je swoim klientom, którzy albo mają firmowe konto, na które regularnie wpływają środki, albo mają dobrą historię współpracy dotyczącą wcześniejszych kredytów. Nieco inaczej sytuacja ta wygląda w firmach udzielających pożyczek pozabankowych.

Wypełnij formularz i otrzymaj oferty szybkich kredytów i pożyczek

Pożyczki pozabankowe dla firm na oświadczenie

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się dużą dostępnością i szybkością decyzji. Zazwyczaj koszty takiej pożyczki są nieco wyższe niż w banku, a czas spłaty krótszy. Pożyczka na oświadczenie w tym wypadku oznacza taką, która jest zabezpieczona majątkiem właściciela. Podpisuje on deklarację spłaty w przypadku kłopotów finansowych przedsiębiorstwa.

kredyt na oświadczenie - zalety

Inne alternatywy dla kredytu dla firm na oświadczenie

Instytucje finansowe udzielające pożyczek pozabankowych to nie jedyna alternatywa dla kredytu firmowego na oświadczenie. W przypadku decyzji odmownej ze strony banku warto rozważyć alternatywne sposoby finansowania. Mogą nimi być pożyczki i kredyty zaciągane prywatnie przez właściciela lub standardowe kredyty firmowe, których przyznanie trwa nieco dłużej i wymaga większej liczby formalności, ale pozwala uzyskać często korzystne warunki finansowe.

Zabezpieczenia i ubezpieczenia kredytów dla firm na oświadczenie

Kredyt firmowy udzielany na oświadczenie najczęściej nie wymaga zabezpieczeń na majątku firmowym. Dzieje się tak dlatego, że oferty kredytów udzielanych szybko i bez zbędnych formalności opiewają na relatywnie niskie kwoty, o które można się ubiegać.

Opinia eksperta

Zabezpieczenia niemal zawsze wymaga kredyt inwestycyjny oraz hipoteczny. W niektórych przypadkach przedsiębiorca może skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to wsparcie, o które mogą starać się osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub większą firmę od niedawna oraz nieposiadające odpowiedniej wysokości wkładu własnego.

Ekspert CashFix

W przypadku braku wymaganych zabezpieczeń kredyt będzie musiał zostać ubezpieczony. Tak zwane ubezpieczenie spłaty kredytu sprawia, że bank ma większą swobodę w udzieleniu finansowania. Umowę ubezpieczenia i umowę kredytową podpisuje się jednocześnie, a jej koszty rozłożone są na części i dołożone do rat.

Porównaj oferty banków i firm pożyczkowych w kilka minut online

Czy kredyt dla firm na oświadczenie jest dostępny online?

Oferty kredytów dla firm przyznawanych na postawie oświadczenia często kuszą szybkimi procedurami i dostępnością online. Udzieleniu kredytu towarzyszą pewne formalności, ale rzeczywiście w ostatnich latach, dzięki rozwojowi technologii i coraz lepszym zabezpieczeniom, coraz więcej z nich jesteśmy w stanie załatwić online.

Ważne

W przypadku niektórych ofert procedura jest w całości internetowa, a udzielenie kredytu poświadcza się podpisem elektronicznym. Może być tak w przypadku banku, którego jesteśmy klientami lub innej instytucji finansowej. Zdarza się również, że większość działań wykonamy online, a samo podpisanie umowy odbędzie się w placówce bankowej, lub w obecności kuriera.

Koszt kredytu na oświadczenie - od czego zależy

To jak wyglądają szczegóły procesu kredytowego, zależy od konkretnej firmy lub instytucji finansowej oraz specyfiki danej oferty. Warto wiedzieć, jak znaleźć te najlepsze.

Jak znaleźć kredyt firmowy na oświadczenie?

Starając się o kredyt firmowy, nie można pominąć pierwszego etapu, czyli analizy dostępnych ofert. Choć poszukiwanie kredytu na oświadczenie sugeruje brak czasu i energii na ogarnięcie formalności, to warto zapoznać się z jak największą ilością ofert, aby świadomie podjąć decyzję i podpisać najkorzystniejszą umowę. Przed uzyskaniem kredytu możesz też skontaktować się z CashFix i poprosić o oferty pożyczek wybranych z puli tych dostępnych na rynku i dopasowanych do Twoich potrzeb.

Wypełnij formularz i otrzymaj najlepsze oferty kredytów i pożyczek na oświadczenie

Podsumowanie

  • Kredyt firmowy na oświadczenie stworzony został dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybko uzyskać finansowanie bez skomplikowanych formalności. Zwykle nie wymaga się zaświadczeń z ZUS i US oraz biznesplanu.
  • Kwota kredytu na oświadczenie jest zazwyczaj ograniczona do kilkudziesięciu tysięcy złotych, rzadko przekracza 100 000 zł. Koszty kredytu zależą od kwoty, okresu kredytowania, prowizji i ubezpieczenia.
  • Coraz więcej kredytów można uzyskać online, co przyspiesza proces. Często wystarczy podpis elektroniczny lub wizyta kuriera.
  • W przypadku odmowy kredytu na oświadczenie warto rozważyć pożyczki prywatne, kredyty standardowe lub kredyty odnawialne. Uzyskanie kredytu w takiej formie może być bardziej czasochłonne, ale udziela się ich zwykle na korzystniejszych warunkach finansowych.
  • Wniosek kredytowy musi zawierać podstawowe dane firmy, oświadczenie o dochodach i kosztach, informacje o zobowiązaniach oraz planowane przeznaczenie kredytu.
Anna Sójka

Autor artykułu:

Anna Sójka

Redaktor internetowy z bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z finansami. Sama przez lata prowadziła działalność gospodarczą, dzięki czemu dobrze zna potrzeby przedsiębiorców i wie, z czym borykają się na co dzień. Tworzy artykuły dotyczące windykacji, faktoringu, restrukturyzacji firmy i innych zagadnień wiążących się ściśle z finansami przedsiębiorstwa. Wiedzę przekazuje w sposób kompleksowy i zrozumiały dla czytelnika.

[email protected]
DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ
Windykacja — na czym polega?
Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy wyjaśniają, jak poradzić sobie z dłużnikiem
oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.

Scoring kredytowy – na czym polega i jak go poprawić?

Zastanawiasz się, jak bank ocenia poziom zdolności kredytowej? Dowiedz się, czym jest scoring kredytowy i jak możesz na niego wpływać.

Autor: Anna Sójka|30.08.2024 r.
kredyt podatkowy

Kredyt podatkowy, czyli zwolnienie z zaliczek na podatek dochodowy

Czy wiedziałeś, że możesz uzyskać tak zwany kredyt podatkowy, czyli czasowe zwolnienie z zaliczek na podatek dochodowy? Dowiedz się więcej.

Autor: Anna Sójka|19.08.2024 r.
Sankcja kredytu darmowego

Sankcja kredytu darmowego – co to jest i jak może pomóc kredytobiorcom

Masz kredyt gotówkowy? Dowiedz się, czym jest sankcja kredytu darmowego i jak może zmniejszyć raty.

Autor: Anna Sójka|09.07.2024 r.