Znalezienie korzystnej oferty pożyczki lub kredytu i trafna ocena warunków, a także zdolności kredytowej swojej firmy to czasochłonne zadanie. Doradca kredytowy dla firm dobrze zna oferty wielu banków i instytucji finansowych, szybko przeanalizuje Twoją sytuację i wybierze tę dopasowaną do oczekiwań i możliwości. Dowiedz się więcej o tym, na co możesz liczyć, współpracując z doradcą kredytowym.
Czego dowiesz się z artykułu?
- Doradca kredytowy dla firm — kim jest i czym się zajmuje?
- Zalety współpracy z doradcą kredytowym
- Dobry doradca kredytowy — cechy i jak go znaleźć?
- Doradca finansowy — współpraca krok po kroku
- Ile kosztuje doradca kredytowy dla firm?
- Doradca finansowy dla firmy — wady i zalety korzystania z jego usług
- Doradca kredytowy online a wizyta w biurze
Doradca kredytowy dla firm — kim jest i czym się zajmuje?
Doradca kredytowy to osoba, (a coraz częściej cała firma), która specjalizuje się w udzielaniu wsparcia w znalezieniu i uzyskaniu kredytu, a także negocjowaniu jego warunków z bankiem. Doradca kredytowy jest często również pośrednikiem, co oznacza, że działa jako łącznik pomiędzy klientem a instytucjami finansowymi oferującymi kredyty i pożyczki.
Ważne
W Polsce nie obowiązują przepisy, które w sposób jednoznaczny mówiłyby o konieczności posiadania przez doradcę kredytowego dla firm licencji, czy zdawaniu konkretnych egzaminów państwowych.
Zmieniający się rynek i mnogość ofert sprawiają, że coraz częściej za doradztwo kredytowe nie odpowiadają już pojedyncze osoby, a całe zespoły ekspertów. Wspólnie działają oni na rzecz klienta, zapewniają mu dostęp do najlepszych ofert kredytowych i wspierają w negocjacjach z bankami.
Zalety współpracy z doradcą kredytowym
Największą zaletą współpracy z doradcą finansowym lub kredytowym jest oszczędność czasu i potencjalnie, również pieniędzy. Dobry doradca kredytowy dla firm przeprowadzi Cię przez cały proces i zaproponuje gotowe rozwiązania.
Główne zalety współpracy z doradcą finansowym:
- Profesjonalna ocena sytuacji finansowej klienta — doradca może dokładnie przeanalizować sytuację finansową firmy, ocenić jej scoring kredytowy i zaproponować najlepsze możliwe rozwiązania finansowe. Dzięki temu firma może uniknąć niekorzystnych decyzji finansowych.
- Lepsze oferty od banków i firm pożyczkowych — wbrew wielu opinii doradca kredytowy dla firm może mieć dostęp do ofert pożyczek i kredytów na lepszych warunkach, ma możliwości negocjacyjne, ponieważ współpracuje z wieloma klientami i instytucjami finansowymi.
- Oszczędność czasu i pieniędzy — doradca przejmuje obowiązki związane z wyszukaniem najlepszych ofert, a firma może skupić się w tym czasie na rozwoju i swojej działalności.
- Indywidualne podejście do każdej sprawy — dobry doradca kredytowy może opracować spersonalizowaną strategię finansową, dostosowaną do specyficznych potrzeb i celów firmy. Pomaga to w optymalizacji struktury finansowania.
- Wsparcie klienta w trudnych sytuacjach — w przypadku problemów finansowych, doradca kredytowy może pomóc firmie znaleźć rozwiązania, takie jak wydłużony okres kredytowania, renegocjacja warunków, czy karencja w spłacie kredytu.
Niezależnie od tego, czy starasz się o kredyt inwestycyjny, hipoteczny, kredyt obrotowy czy inny, dobry doradca kredytowy wesprze Cię w podjęciu świadomej decyzji.
Dobry doradca kredytowy — cechy i jak go znaleźć?
Wybór odpowiedniego doradcy kredytowego bywa trudny. Najważniejsze cechy doradcy i eksperta finansowego to uczciwość, którą można sprawdzić, weryfikując propozycje u niezależnych źródeł, oraz szeroka wiedza na temat rynku kredytowego i indywidualnych potrzeb klienta. Zaangażowanie w sprawę jest niezbędne, aby proces kredytowy przebiegał szybko, a klient był na bieżąco informowany o jego postępach.
Doradca powinien być również komunikatywny. Tłumaczyć zawiłości kredytowe w przystępny sposób, a także odpowiadać na wszelkie pytania w trakcie długiego procesu pozyskania finansowania. Kreatywność i charyzma doradcy pomagają w rozwiązywaniu problemów i skutecznym negocjowaniu z bankiem. Odpowiedzialność za wynik oraz indywidualne podejście do klienta, uwzględniające jego unikalne potrzeby i oczekiwania, są również bardzo ważne.
Znalezienie takiego doradcy najlepiej zacząć od sprawdzenia reputacji firm działających lokalnie i online. Ważna jest również liczba banków oraz firm pozabankowych, z którymi współpracuje. Najlepiej będzie, jeśli jest ich jak najwięcej, ponieważ wtedy masz pewność, że przy analizie Twojej sytuacji będzie on korzystał z wielu ofert. Jeśli szukasz wsparcia w znalezieniu pożyczki dla swojej firmy, możesz skontaktować się bezpośrednio z nami. Współpracujemy z wieloma partnerami i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Wypełnij formularz kontaktowy CashFix i opisz nam swój problem, a z przyjemnością zaproponujemy Ci korzystne oferty pożyczek skrojone do Twoich potrzeb.
Wypełnij formularz i skontaktuj się z doradcąDoradca finansowy — współpraca krok po kroku
Współpraca z doradcą finansowym zarówno w przypadku starania się o kredyt, jak i w poszukiwaniu innych produktów finansowych dla firm i osób fizycznych przebiega określonym torem.
Krok 1. Zgłoszenie się do doradcy i ocena zdolności kredytowej
Po zgłoszeniu się do doradcy zostaniesz zapewne poproszony o odpowiedź na kilka pytań i przygotowanie dokumentów. Na podstawie udzielonych odpowiedzi i informacji zawartych w dokumentach i bazach danych (takich jak BIK czy KRS) doradca zbada historię kredytową i oceni zdolność kredytową Twojej firmy. Doradca trafniej ocenia możliwości klientów niż oni sami. Dzięki swojemu doświadczeniu lepiej wie, o jakie kredyty i pożyczki klient może się starać.
Krok 2. Przedstawienie ofert banków i firm pożyczkowych
Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej doradca kredytowy dla firm dopasowuje konkretne oferty banków i innych instytucji do Twoich potrzeb i możliwości. Ty wybierasz tę, która najlepiej Ci odpowiada po wysłuchaniu i analizie wszystkich przedstawionych propozycji. Doradca kredytowy zgodnie z Prawem Bankowym zobowiązany jest do zachowania tajemnicy bankowej.
Dz. U. 1997 Nr 140 poz. 939 USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe
Art. 104. 1. Bank, osoby w nim zatrudnione oraz osoby, za których pośrednictwem bank wykonuje czynności bankowe, są obowiązane zachować tajemnicę bankową, która obejmuje wszystkie informacje dotyczące czynności bankowej, uzyskane w czasie negocjacji, w trakcie zawierania i realizacji umowy, na podstawie której bank tę czynność wykonuje.
Krok 3 Złożenie wniosku
Wspólnie z doradcą wypełniacie wniosek kredytowy. Dobry doradca kredytowy podpowie, jak zrobić to poprawnie, co w nim uwzględnić, i w jaki sposób udokumentować swoje dochody i uwiarygodnić możliwości spłaty. Na tym etapie doradca kredytowy negocjuje z bankiem ostateczną ofertę.
Krok 4 Wsparcie na etapie przygotowania i podpisania umowy
Doradca kredytowy monitoruje stan rozpatrzenia wniosku i przeanalizuje umowę kredytową przygotowaną przez bank lub umowę dotyczącą pożyczek od instytucji pozabankowej. Doradca udzieli wszystkich odpowiedzi i rozwieje wątpliwości, które pojawią się na drodze do uzyskania finansowania.
Ważne
Doradca kredytowy dla firm objęty jest obowiązkiem zachowania tajemnicy bankowej.
Ile kosztuje doradca kredytowy dla firm?
Doradca kredytowy nie pracuje za darmo, ale nie oznacza to automatycznie, że za jego usługę będzie musiał zapłacić klient. To ile kosztuje doradca finansowy, zależy głównie od zakresu usług, jaki oferuje i kwoty pożyczki lub kredytu, który klient chce zaciągnąć. Najczęściej jednak nie zapłacisz za działania doradcy finansowego z własnej kieszeni, ponieważ pracują oni we współpracy z bankami i firmami pożyczkowymi.
Doradca kredytowy dla firm i osób fizycznych otrzymuje wynagrodzenie wyliczane na podstawie indywidualnie ustalanych kwot prowizji. Jest to jeden z powodów, by korzystać z usług doradców, których oferta jest jak najszersza. Dzięki współpracy doradcy z wieloma podmiotami mamy szansę na najlepszą ofertę w porównaniu z innymi, a nie na tę, która jest najbardziej opłacalna dla niego. Zdarza się, że doradca kredytowy świadczy usługi odpłatnie dla swojego klienta. Najczęściej w przypadku nietypowych życzeń lub przy staraniu się o skomplikowany kredyt inwestycyjny.
Doradca finansowy dla firmy — wady i zalety korzystania z jego usług
Niezależnie od tego, czy chcesz zaciągnąć kredyt inwestycyjny, kredyt firmowy czy hipoteczny na zakup nieruchomości, możesz skorzystać z usług doradcy finansowego. Jedną z najważniejszych zalet, które ma podjęcie takiej decyzji, jest skorzystanie z doświadczenia i profesjonalizmu danego doradcy. Pozwolą one znaleźć kredyt firmowy na najlepszych warunkach, często lepszych niż tych oferowanych bezpośrednio przez bank.
Plusem jest też oszczędność czasu potrzebnego na samodzielną analizę rynku i aktualnych ofert. Doradca kredytowy podpowie też jak skorzystać z aktualnych promocji i wypełnić wniosek kredytowy. Podpowie, jak i kiedy sięgać po rozwiązania finansowe we współpracy z kontrahentami, takie jak akredytywa. Doradca powie Ci, jaka jest zdolność kredytowa firmy, którą prowadzisz i jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z różnych usług, takich jak wakacje kredytowe. Powiadomi Cię też o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu i doradzi jakie produkty mogą wesprzeć Cię w utrzymaniu płynności finansowej.
Ekspert kredytowy lub doradca może mieć swoje wady, ale zwykle dotyczą one nierzetelnych firm, które nie dbają o interesy klienta, a jedynie o własną prowizję. Tacy doradcy szybko znikają z rynku, ponieważ ich usługi nie mają wartości. Współpraca z doświadczonym i polecanym partnerem może przynieść same korzyści.
Otrzymaj oferty najlepszych pożyczek dostępnych na rynkuDoradca kredytowy online a wizyta w biurze
Wsparcie i profesjonalne doradztwo finansowe można z powodzeniem otrzymać zarówno online, jak i stacjonarnie. Z lokalnym doradcą można spotkać się w biurze, ale wcale nie trzeba dziś umawiać się na spotkania w wyznaczonym miejscu. Usługi doradcze dotyczące finansów są powszechnie dostępne online. W CashFix wiemy, jak istotny jest czas naszych klientów, dlatego działamy online i przedstawiamy oferty pożyczek firmowych od firm z całego kraju. Ograniczyliśmy do minimum formalności związane ze współpracą, dlatego kontakt z nami jest szybki i przyjemny.
Podsumowanie
- Doradca kredytowy dla firm pomaga w znalezieniu odpowiednich ofert pożyczek i kredytów, oceniając zdolność kredytową firmy i negocjując warunki z bankami oraz instytucjami finansowymi.
- Współpraca z doradcą to oszczędność czasu i pieniędzy, profesjonalna ocena sytuacji finansowej, dostęp do lepszych ofert, indywidualne podejście oraz wsparcie w trudnych sytuacjach finansowych.
- Cechy dobrego doradcy to uczciwość, szeroka wiedza, zaangażowanie, komunikatywność, kreatywność, odpowiedzialność i indywidualne podejście do klienta.
- Doradcy kredytowi najczęściej otrzymują wynagrodzenie od banków i firm pożyczkowych.
- Doradztwo kredytowe jest dostępne zarówno online, jak i w biurze.
- Dobry doradca działa zgodnie z Prawem Bankowym, zapewniając zachowanie tajemnicy bankowej i bezpieczeństwo informacji klientów.
Autor artykułu:
Anna SójkaRedaktor internetowy z bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z finansami. Sama przez lata prowadziła działalność gospodarczą, dzięki czemu dobrze zna potrzeby przedsiębiorców i wie, z czym borykają się na co dzień. Tworzy artykuły dotyczące windykacji, faktoringu, restrukturyzacji firmy i innych zagadnień wiążących się ściśle z finansami przedsiębiorstwa. Wiedzę przekazuje w sposób kompleksowy i zrozumiały dla czytelnika.
[email protected]oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.
Karta kredytowa dla firm – korzyści, koszty i jak używać
Karta kredytowa dla firm może znacznie poprawić płynność finansową każdego przedsiębiorstwa. Dowiedz się jak najlepiej i najtaniej z niej korzystać.
Kredyt podatkowy, czyli zwolnienie z zaliczek na podatek dochodowy
Czy wiedziałeś, że możesz uzyskać tak zwany kredyt podatkowy, czyli czasowe zwolnienie z zaliczek na podatek dochodowy? Dowiedz się więcej.
Refinansowanie kredytu – na czym polega i kiedy się na nie zdecydować?
Szukasz sposobu na zmniejszenie kosztu kredytu, który obecnie spłacasz? Odpowiedzią może być kredyt refinansowy. Zobacz, na czym polega.