CashFix arrowWiedza arrowLeasing bez BIK i KRD – na jakie warunki możesz liczyć?

Leasing bez BIK i KRD – na jakie warunki możesz liczyć?

Leasing bez BIK i KRD
Otrzymaj bezpłatne oferty pożyczek i kredytów

Jeśli masz negatywną historię kredytową i chcesz wnioskować o leasing bez BIK i KRD musisz wiedzieć, z czym wiąże się podpisanie takiej umowy i czy to się opłaca. Dowiedz się jak firmy, oferujące takie produkty sprawdzają wiarygodność klienta, kiedy warto sięgnąć po takie finansowanie oraz jakie są alternatywne rozwiązania, dzięki którym możesz otrzymać pieniądze na zakup auta lub maszyny niezbędnych do funkcjonowania biznesu.

Jakie informacje o kliencie sprawdza firma udzielająca leasingu bez BIK i KRD?

Firma udzielająca leasingu bez sprawdzania baz takich jak BIK i KRD weryfikuje inne kluczowe informacje o kliencie. Przede wszystkim sprawdza zadłużenia w instytucjach takich jak Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo, choć nie korzysta z tradycyjnych baz historii kredytowej, leasingodawca i tak ocenia wiarygodność finansową klienta. Ważne są też bieżące dochody firmy oraz zdolność do regularnej spłaty rat leasingowych. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest uzyskanie leasingu nawet przez przedsiębiorców z negatywną historią kredytową, co pozwala na dalszy rozwój ich działalności.

Pamiętaj jednak, że firma może sprawdzić Twoją historię kredytową w innych bazach, nawet jeśli oferuje leasing bez BIK i KRD.

W jakich bazach sprawdzany jest klient?

Wnioskując o finansowanie w postaci leasingu, musisz wiedzieć, że Twoja wiarygodność finansowa to podstawowy czynnik decydujący o tym, czy firma udzieli takiego wsparcia. Zdarza się, że w ofercie leasingu bez BIK nie wspomina się, że będzie badane KRD i odwrotnie.

Ważne

BIK gromadzi w swojej bazie zarówno pozytywne, jak i negatywne wpisy. Dobra historia spłaty kredytu może sprawić, że łatwiej pozyskasz finansowanie.

Firmy leasingowe mogą sprawdzić klienta w bazach:

  • BIG (Biuro Informacji Gospodarczej),
  • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
  • BIK (Biuro Informacji Kredytowej),
  • BRKN (Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych),
  • Info Monitor.
Kredyty i pożyczki dopasowane do potrzeb — otrzymaj oferty

Firma leasingowa nie ma obowiązku sprawdzania klienta w bazach dłużników, ale jak już wspomnieliśmy, weryfikacja negatywnych wpisów pozwala jej rzetelnie ocenić możliwości klientów.

Leasing bez BIK i KRD — dlaczego weryfikacja jest konieczna?

Weryfikacja klientów jest konieczna właśnie ze względu na zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Świadomość, że klient miał problemy ze spłatą wcześniejszych zadłużeń, nieregularnie opłacał składki ZUS czy podatki, pozwala lepiej ocenić jego możliwości finansowe. Firmy leasingowe podobnie jak firmy pozabankowe udzielające pożyczek bez BIK oceniają na tej podstawie, czy zła historia kredytowa wynika z potknięcia i przejściowych kłopotów, czy z konsekwentnego unikania spłacania zobowiązań.

Opinia eksperta

Leasing bez BIK to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają trudności z uzyskaniem finansowania tradycyjnymi metodami ze względu na historię kredytową. Oferuje on szybki dostęp do niezbędnych środków bez skomplikowanych procedur weryfikacyjnych, co może przyspieszyć rozwój firmy. Niemniej jednak warto dokładnie przeanalizować warunki umowy, aby uniknąć potencjalnych kosztów i ryzyka związanego z wyższymi oprocentowaniami.

Ekspert CashFix

Dzięki weryfikacji klientów firmy mogą oddzielić tych, dla których leasing bez BIK i KRD, czyli tak zwany trudny leasing jest szansą, od tych, dla których może być zbyt dużym obciążeniem. Negatywne wpisy nie skreślają firmy z listy potencjalnych leasingobiorców, ale sprawiają, że koszty takiego finansowania rosną. Cena, jaką trzeba zapłacić za leasing bez BIK i KRD, jest często dość wysoka, ale biorąc pod uwagę, że bankowe firmy leasingowe nawet nie wzięłyby pod uwagę możliwości przyznania leasingu, czasami warto się zdecydować na leasing pomimo negatywnej historii kredytowej.

Leasing pomimo negatywnej historii kredytowej

Leasing bez BIK i KRD, a także ten udzielany po sprawdzeniu baz i stwierdzeniu negatywnych wpisów, udzielany jest na szczególnych warunkach. Firmy, które potrzebują pilnej inwestycji, muszą przygotować się na to, że mogą zostać poproszone o zabezpieczenie w postaci środka trwałego, poręczenia czy majątku prywatnego.

Bardzo częstym wymogiem jest też wkład własny w wysokości od 15 do 30% całej potrzebnej kwoty. Zdarza się, że firma po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi w sprawie leasingu postara się o wkład własny i ureguluje zobowiązanie, które stało na drodze do osiągnięcia finansowania i kolejny wniosek jest już rozpatrywany pozytywnie. Dzięki leasingowi można wejść w posiadanie pojazdu, ale podlegają mu również inne sprzęty.

Kredyty i pożyczki dopasowane do potrzeb — otrzymaj oferty

Finansowanie leasingiem bez BIK i KRD — pojazdy i nie tylko

Jeśli myślimy o leasingu bez BIK, BIG i KRD naturalnie do głowy przychodzi nam leasing samochodu. Jednak nie tylko samochody osobowe czy ciężarowe mogą stanowić przedmiot leasingu. Klienci mogą w ten sposób finansować również samochody dostawcze, większość maszyn budowlanych i innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Oferta leasingu może obejmować również autobusy, naczepy i ciągniki siodłowe, pojazdy specjalistyczne, wózki widłowe czy ciągniki rolnicze. Leasing przyjmuje różne formy, zanim zawnioskujesz o finansowanie, powinieneś wiedzieć, czym się różnią.

Leasing zwrotny, operacyjny i ekonomiczny bez BIK i KRD

Zanim złożysz wniosek, musisz wiedzieć jaki rodzaj leasingu bez BIK i KRD będzie dla Ciebie najlepszy. Do najpopularniejszych należą leasing ekonomiczny, operacyjny i zwrotny. Każdy z nich ma swoją specyfikę i sprawdza się dla określonej grupy klientów.

Leasing operacyjny

Przedsiębiorcy chętnie sięgają po leasing operacyjny, czyli taki, w którym leasingobiorca nie staje się automatycznie właścicielem pojazdu czy maszyny, ale za to nie musi wpłacać do US całej kwoty podatku. Leasing operacyjny pozwala wrzucić w rejestr kosztów uzyskania przychodu większości opłat związanych ze spłatami zobowiązania.

Leasing ekonomiczny

Leasing ekonomiczny to nieco inny rodzaj finansowania, w jego przypadku już od podpisania umowy można zostać właścicielem pojazdu, ale w jego przypadku cały podatek VAT należy opłacić z góry. Leasingodawcy coraz rzadziej finansują takie wnioski, jako że leasing operacyjny jest dla większości przedsiębiorców bardziej opłacalny.

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny to usługa skierowana dla osób, które mają pojazdy i maszyny, ale potrzebują wolnych środków pieniężnych. Takie finansowanie polega na odkupieniu i ponownym oddaniu w leasing samochodu lub innego obiektu należącego do środków trwałych przedsiębiorstwa. W ten sposób firma nadal może korzystać z urządzenia, czy auta, jednocześnie ciesząc się z zastrzyku finansowego. Leasing zwrotny bez BIK, BIG i KRD może być wyjściem z sytuacji, gdy banki odmawiają udzielenia kredytu na działalność gospodarczą.

Wypełnij i uzyskaj kredyt lub pożyczkę na atrakcyjnych warunkach

Leasing samochodu czy maszyn budowlanych to nie jedyna opcja finansowania dla przedsiębiorcy. Pamiętaj, że istnieją alternatywne źródła finansowania, które sprawdzają się dla wielu przedsiębiorców.

Leasing bez BIK i KRD - rodzaje

Jeśli nie leasing bez BIK i KRD to co? Alternatywne źródła finansowania

Niezależnie od tego, czy chcesz sfinansować zakup pojazdów, takich jak samochody osobowe, maszyny, naczepy czy inne, czy szukasz ofert leasingu zwrotnego, warto znać alternatywy dla takiego finansowania.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu finansowania bez sprawdzana Twojej firmy w bazie BIK i innych bazach dłużników takich jak KRD, leasing jest jedną, ale nie jedyną z opcji. Możesz oczywiście starać się o pożyczkę. Nawet jeśli bank odmówił kredytu, na rynku znajdziesz firmy pożyczkowe dla zadłużonych i dla tych, którzy mają kiepski scoring z powodu niejasnej historii kredytowej. Minusem jest to, że uzyskanie finansowania przy niskiej zdolności kredytowej jest możliwe, ale kwoty, które można w ten sposób uzyskać, mogą być niewystarczające na zakup pojazdu.

Można pomyśleć również o faktoringu zakupowym, usłudze pozwalającej zapłacić fakturę za zakup dowolnych towarów lub usług i rozłożyć jej spłatę na raty. Wiele form finansowania pozwala na lepsze dopasowanie konkretnej oferty do Twoich potrzeb. Warto przeanalizować każdą opcję i wybrać tę, która oferuje najlepsze warunki. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze skontaktuj się z CashFix — możemy polecić Ci kilka ofert, z których sam wybierzesz tę, którą uznasz za najkorzystniejszą.

Wypełnij formularz i poznaj oferty dopasowane do Ciebie

Podsumowanie

  • Leasing bez BIK i KRD jest dostępny dla osób ze złą historią kredytową, ale wymaga sprawdzenia innych kluczowych informacji o kliencie.
  • Firmy leasingowe oceniają całokształt sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, uwzględniając bieżące dochody i zdolność do regularnej spłaty rat leasingowych, co pozwala na elastyczne podejście do udzielania leasingu.
  • Leasing bez BIK i KRD wiąże się z wyższymi kosztami, ale jest alternatywą dla firm, które nie mogą uzyskać finansowania w tradycyjny sposób.
  • Warunki leasingu mogą obejmować wymóg zabezpieczenia w postaci środka trwałego, poręczenia lub majątku prywatnego, a także wkład własny od 15 do 30% całej kwoty.
  • Alternatywne źródła finansowania obejmują pożyczki dla zadłużonych, faktoring zakupowy oraz inne formy finansowania, które mogą być bardziej dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.
Anna Sójka

Autor artykułu:

Anna Sójka

Redaktor internetowy z bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z finansami. Sama przez lata prowadziła działalność gospodarczą, dzięki czemu dobrze zna potrzeby przedsiębiorców i wie, z czym borykają się na co dzień. Tworzy artykuły dotyczące windykacji, faktoringu, restrukturyzacji firmy i innych zagadnień wiążących się ściśle z finansami przedsiębiorstwa. Wiedzę przekazuje w sposób kompleksowy i zrozumiały dla czytelnika.

[email protected]
DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ
Windykacja — na czym polega?
Zapoznaj się z artykułami naszych ekspertów, którzy wyjaśniają, jak poradzić sobie z dłużnikiem
oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.

Scoring kredytowy – na czym polega i jak go poprawić?

Zastanawiasz się, jak bank ocenia poziom zdolności kredytowej? Dowiedz się, czym jest scoring kredytowy i jak możesz na niego wpływać.

Autor: Anna Sójka|30.08.2024 r.
Jak pozyskać kredyt inwestycyjny dla firm?

Jak pozyskać kredyt inwestycyjny dla firm?

Szukasz finansowania dobranego do potrzeb Twojego biznesu? Zobacz na co możesz liczyć wnioskując o kredyt inwestycyjny dla firm.

Autor: Anna Sójka|22.07.2024 r.
Krzedyt dla rolników

Kredyt dla rolników dostępny na preferencyjnych warunkach

Masz gospodarstwo rolne i chcesz je rozwijać, ale brakuje Ci środków. Dowiedz się, czym jest kredyt dla rolników i jak go otrzymać.

Autor: Anna Sójka|20.06.2024 r.