Choć kojarzony z najnowszą historią bankowości, mBank obecny jest na polskim rynku od 1986 roku. Oczywiście wcześniej znany był pod nazwami Bank Rozwoju Eksportu, a później BRE Bank S.A. Głównym udziałowcem mBanku jest Commerzbank, a w obecnej formie i pod aktualną nazwą znany jest od 2000 roku. Przez ostatnie dwadzieścia kilka lat mBank zbudował ogromną bazę klientów. Ich opinie są bardzo pozytywne. Doceniana jest zazwyczaj świetna aplikacja mobilna i portal bankowości internetowej. Jednak wygoda korzystania nie jest najważniejszym aspektem, który determinuje decyzję o korzystaniu z usług banku, klienci zawsze będą zwracać uwagę przede wszystkim na ofertę oraz aspekty techniczne.
Czego dowiesz się z artykułu?
Sesje wychodzące i przychodzące w mBanku
Przelewy na konto bankowe w innej instytucji wykonasz z poziomu aplikacji mobilnej mBanku lub przez bankowość internetową. Warto jednak znać godziny sesji wychodzących i przychodzących, dzięki temu lepiej zaplanujesz czas na zlecanie dyspozycji przelewów, będziesz też wiedział, o której spodziewać się wpływów na Twoje konto.
Sesje wychodzące Elixir
W mBanku sesje wychodzące następują trzykrotnie w ciągu dnia. Jeśli chcesz, aby przelewy wykonane przez Ciebie dotarły na konto docelowe jak najszybciej, zleć je przed godzinami:
- 5:55
- 9:55
- 13:25
Wszystkie zlecenia przelewów złożone po 13:25 będą realizowane dopiero następnego dnia w sesji o 5:55.
Sesje przychodzące Elixir
Sesje przychodzące to inaczej pory dnia, w których bank księguje na kontach swoich klientów środki przychodzące z innych instytucji. W mBanku sesje przychodzące są o godzinach:
- 11:15
- 15:00
- 18:15
Kwoty pojawiają się na kontach klientów indywidualnych i firmowych w kilka minut po sesji.
Oferta mBank dla klientów indywidualnych
Bogata oferta mBanku dla klientów indywidualnych przyciąga i zachęca nie tylko do nawiązania współpracy, ale i zostania na dłużej. Znajdziesz tu konta osobiste, kredyty, karty, ubezpieczenia i oczywiście produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. mBank ma ciekawą ofertę i promocje, które potrafią skutecznie skłonić klientów do skorzystania.
Konto osobiste w mBank — co masz do wyboru?
Podstawowym rachunkiem dla osób prywatnych jest eKonto Osobiste do Usług, jest to rachunek darmowy, który założysz w całości przez internet. Poza tym w ofercie jest również
- eKonto dla młodych dla osób w wieku od 13 do 24 lat,
- eKonto Junior dla dzieci do 13 roku życia,
- Konto premium,
- Konto wspólne,
- eKonto osobiste UA dla obywateli Ukrainy.
Klienci mBanku mogą założyć też konto walutowe. Jest ono dostępne w dziesięciu walutach do wyboru. Co warto zauważyć, jeżeli potrzebujesz, możesz mieć nawet kilka takich rachunków, każdy w innej walucie. Do kont osobistych i walutowych możesz otrzymać kartę płatniczą, jeśli jednak szukasz dodatkowych środków, możesz skorzystać z ofert kart kredytowych lub innych produktów.
Załóż Konto w mBankuProdukty kredytowe dla osób prywatnych
Na klienta mBanku oczekuje bardzo bogata oferta kredytowa. Dostępnych jest kilka wariantów karty kredytowej, która jest wygodną formą kredytu odnawialnego z okresem bezodsetkowym. Możesz wybrać podstawową kartę kredytową, kartę kredytową Mastercard Me i kartę z programem Mastercard Bezcenne Chwile z dodatkowymi benefitami w postaci nagród.
Ponadto w ofercie mBanku znajdziesz korzystne promocje na produkty kredytowe. Po poprawnej weryfikacji możesz wziąć:
- kredyt gotówkowy,
- kredyt konsolidacyjny,
- kredyt odnawialny,
- kredyt hipoteczny,
- pożyczkę hipoteczną,
- mPożyczkę na zakupy ratalne.
Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że produkty kredytowe w mBanku możesz ubezpieczyć.
Ubezpieczenia w mBank
W mBanku możesz ubezpieczyć produkty kredytowe i zapewnić bezpieczeństwo swojej karty debetowej. Poza tym w ofercie znajdziesz:
- ubezpieczenie na życie, zdrowie i utratę pracy do kredytu hipotecznego,
- ubezpieczenia podróży,
- ubezpieczenie nieruchomości (tradycyjne lub do kredytu hipotecznego),
- ubezpieczenie samochodu,
- ubezpieczenie życia lub zdrowia dla siebie, partnera i dziecka.
Ubezpieczenia dla mBank obsługują UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna, Baloise Vie Luxembourg S.A. i Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group.
Ubezpieczenie to jedna z form zabezpieczenia przyszłości, jednak warto również w tej materii rozważyć skorzystanie z produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych.
Oszczędności i inwestycje w mBank
Opinie klientów o produktach oszczędnościowych w mBank są zazwyczaj pozytywne. Zróżnicowane produkty łączące tradycyjne oszczędzanie na lokatach z funduszami inwestycyjnymi wiążą się z atrakcyjnymi zyskami. Obecnie w ofercie znajdziesz:
- lokatę 3-miesięczną na nowe środki z oprocentowaniem 4,7%,
- lokatę z funduszem obligacyjnym na 12 miesięcy,
- konto oszczędnościowe,
- oszczędzanie "moje cele" z automatycznym odkładaniem końcówek za zakupy, wypłaty z bankomatów, płatności w internecie,
- lokatę walutową,
- lokatę terminową.
Nadzór nad produktami inwestycyjnymi i oszczędnościowymi masz przez aplikację mobilną i serwis internetowy mBanku. Dostęp internetowy cenią sobie w równym stopniu klienci firmowi, dla których mBank również przygotował ciekawą ofertę.
Oferta mBank dla klientów firmowych
Przedsiębiorcy chętnie wybierają mBank jako wsparcie dla swojej działalności gospodarczej. W ramach oferty mogą oni liczyć na konta firmowe, kredyty i inne formy finansowania, leasing i inne dodatkowe usługi przeznaczone dla przedsiębiorstw.
Konta firmowe w mBanku
W mBanku założysz nie tylko konto, ale również firmę, bez konieczności wizyty w urzędzie. Dostępne są tutaj podstawowe konto dla jednoosobowych działalności gospodarczych, konto dla spółki, konto firmowe Start i Konto firmowe Komfort. Przedsiębiorcy mogą też otworzyć konto walutowe. Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzesz, jeśli konto zostało założone, możesz złożyć wniosek o kredyt na start, mBank jako jeden z niewielu oferuje wsparcie na samym starcie działalności. Firmy z nieco dłuższym stażem mogą liczyć na więcej produktów kredytowych.
Załóż Konto Firmowe w mBankuKredyty firmowe — oferta mBank
Klienci firmowi mogą skorzystać z karty kredytowej Mastercard Credit Business lub Visa Credit Business. Okres bezodsetkowy w ich przypadku wynosi 54 dni. Poza tym dostępna jest również klasyczna pożyczka dla firm, kredyt w rachunku bieżącym, ekopożyczka dla firm, kredyt na start, kredyty dla spółek, kredyt obrotowy z gwarancją de minimis BGK i kredyt w rachunku bieżącym z gwarancją de minimis. Innymi opcjami finansowania w mBanku są faktoring i leasing. Klienci firmowi pozytywnie wypowiadają się również o produktach dodatkowych dostępnych w ofercie.
Dodatkowe usługi dla klientów firmowych
Oprócz tradycyjnych produktów bankowych mBanku właściciele działalności gospodarczych mogą skorzystać również z dodatkowych usług. Jeśli prowadzisz sklep w internecie, zainteresować Cię mogą narzędzia do wykorzystania w codziennej działalności, takie jak bramka do płatności internetowych. Właściciele sklepów stacjonarnych z pewnością spojrzą przychylnie na terminale płatnicze i ich obsługę. A niemal każda firma zwróci uwagę na oferowane w banku usługi księgowe.
Poza tym możesz skorzystać z:
- ubezpieczeń,
- lokat firmowych,
- platformy walutowej.
Przez mBank możesz też załatwić wiele spraw urzędowych.
Opinia eksperta
mBank wypłynął na polskim rynku jako nowoczesny bank dla młodszego klienta. Na plus zasługują darmowe wypłaty z wielu bankomatów mBanku i Planet Cash w całej Polsce dla podstawowych kont osobistych i firmowych (przy kwotach min. 300 zł). Dobry bank musi mieć bogatą ofertę, mBank z pewnością spełnia to kryterium, dlatego klienci tak chętnie go wybierają. Każdy znajdzie tu oferty odpowiadające swoim potrzebom. Opłaty za produkty nie są wygórowane, korzystanie z aplikacji mobilnej i bankowości elektronicznej jest intuicyjne, a infolinia działa bardzo sprawnie.
Ekspert CashFix
Wady i zalety mBank — opinie
Analiza ofert mBanku pozwoliła nam wyciągnąć listę kluczowych zalet i wad oferty. Oczywiście, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty, upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Ciebie. Różni klienci mają bowiem zróżnicowane potrzeby i wymagania.
Zalety:
- Wiele produktów z oferty dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej mBanku lub w serwisie transakcyjnym online, bez konieczności wizyty w oddziale.
- Duży wybór produktów kredytowych, dopasowanych do potrzeb klienta firmowego i indywidualnego.
- Wsparcie przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia działalności.
- W razie wątpliwości, wszelkich informacji może udzielić konsultant na mLinii.
Wady:
- Konieczność spełnienia określonych warunków, np. minimalnej liczby transakcji kartą, aby uniknąć opłat za prowadzenie konta lub karty.
- mBank działa głównie jako bank cyfrowy, co może być niewygodne dla osób potrzebujących częstych wpłat lub wypłat gotówkowych w oddziale.
- Zdarzają się trudności z rozwiązaniem nietypowych problemów.
Autor artykułu:
Anna SójkaRedaktor internetowy z bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z finansami. Sama przez lata prowadziła działalność gospodarczą, dzięki czemu dobrze zna potrzeby przedsiębiorców i wie, z czym borykają się na co dzień. Tworzy artykuły dotyczące windykacji, faktoringu, restrukturyzacji firmy i innych zagadnień wiążących się ściśle z finansami przedsiębiorstwa. Wiedzę przekazuje w sposób kompleksowy i zrozumiały dla czytelnika.
[email protected]oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.