W Polsce nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o PKO BP. Jest to jeden z najbardziej popularnych banków w kraju. Bogata historia i duży kapitał zabezpieczony udziałami Skarbu Państwa sprawiają, że PKO Bank Polski to instytucja godna zaufania. Klienci od lat chętnie zakładają konta i korzystają z produktów dostępnych w ofercie PKO BP. I nic w tym dziwnego, jednak zanim Ty skorzystasz z ich oferty, warto byś zapoznał się z naszą analizą.
Czego dowiesz się z artykułu?
Sesje przychodzące i wychodzące w banku PKO BP
Sesje przychodzące i wychodzące w PKO BP rozłożone są równomiernie w całym dniu roboczym. Dzięki temu klienci mogą lepiej zaplanować wysyłki pieniędzy na konta spoza instytucji. Znajomość tych godzin powie Ci też, o której możesz spodziewać się kwoty, którą ktoś przelał na Twoje konto z innego banku.
Sesje wychodzące Elixir
Pamiętaj, że jeśli masz konto w PKO BP i chcesz jak najszybciej przelać pieniądze na rachunek w innym banku, zleć przelew przed godzinami sesji wychodzących.
- 8:00
- 11:45
- 14:30
Wszystkie dyspozycje przelewów składane po 14:30 realizowane będą dopiero następnego dnia roboczego o 8:00.
Sesje przychodzące Elixir
Czekasz na przelew z innego banku? W PKO BP możesz spodziewać się go po określonych godzinach sesji przychodzących.
- 11:30
- 15:10
- 17:30
Środki pojawiają się na rachunku zazwyczaj w kilka minut po sesji. Godziny są takie same w przypadku klientów indywidualnych i firmowych.
Bank PKO — oferta dla osób prywatnych
Osoby prywatne to duża część klientów banku PKO BP, co sprawia, że ich potrzeby są nie tylko dobrze znane instytucji, ale również skutecznie zaspakajane. Katalog produktów stworzono w taki sposób, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. W PKO BP możesz założyć konto osobiste, zawnioskować o kartę, kredyt lub skorzystać z produktów oszczędnościowych. Dodatkowo w ofercie znajdują się też ubezpieczenia i inne dodatkowe produkty i benefity niezwiązane bezpośrednio z finansami.
Konta osobiste w PKO BP
Podstawowym rachunkiem dla klientów osobistych jest Konto za Zero. Nic nie zapłacisz za korzystanie z niego, ani z karty debetowej (w przypadku wykonania 5 transakcji bezgotówkowych lub BLIKIEM w danym okresie rozliczeniowym). Pozostałe konta w ofercie to Konto dla Młodych dla osób w wieku od 13 do 26 lat, Konto dla Dziecka w wieku do 12 lat, Konto bez Granic, Konto Aurum i Konto Platinum II.
Co warto zauważyć, PKO Bank Polski oferuje wsparcie w przeniesieniu do nich rachunku osobistego. Jest to szczególne wsparcie dla nowych klientów. W ofercie są również konta walutowe, oszczędnościowe, podstawowy rachunek płatniczy, konto mieszkaniowe i szkolne kasy oszczędności. Nie brakuje również produktów kredytowych dla klientów indywidualnych.
Załóż konto osobiste w PKO BP - kliknijProdukty kredytowe w PKO BP
Bank PKO BP ma w swojej ofercie produkty kredytowe dopasowane do klientów indywidualnych z rozmaitymi potrzebami finansowymi. Najniższym RRSO mogą pochwalić się w przypadku kredytów hipotecznych, gdzie w każdym przypadku wynosi ono mniej niż 10%. Kredyty hipoteczne przydają się w momencie zakupu nieruchomości lub rozpoczęcia budowy domu. Jeśli jednak jesteś właścicielem nieruchomości, to pod jej zastaw możesz zaciągnąć też pożyczkę hipoteczną na dowolny cel. W tym przypadku RRSO jest nieco wyższe, bo wynosi 11,62%.
Inne produkty kredytowe dostępne w PKO to:
- pożyczka gotówkowa,
- pożyczka konsolidacyjna,
- pożyczka bez konta,
- ekopożyczka PKO,
- limit odnawialny,
- debet na koncie.
Możesz skorzystać też z kart kredytowych w trzech wariantach:
- Przejrzysta Karta Kredytowa Visa
- Karta Kredytowa Mastercard Platinum
- Karta Kredytowa PKO Visa INFINITE
Bogata oferta kredytowa z pewnością przyciąga wielu klientów. Pamiętaj, że zanim otrzymasz kredyt czy kartę, bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Warto przyjrzeć się także ofercie produktów oszczędnościowych.
Oszczędności i inwestycje dla klientów indywidualnych
PKO BP ma bogatą ofertę produktów oszczędnościowe, wspiera również swoich klientów w inwestowaniu nadwyżek kapitałowych. Pomaga to maksymalizować zyski z nadwyżek finansowych. Najbardziej popularnym produktem do odkładania pieniędzy jest Konto Oszczędnościowe Plus z promocyjnym oprocentowaniem 5% w skali roku na pierwsze 90 dni na nowe środki.
Dodatkowo możesz skorzystać z 3-miesięcznej lokaty mobilnej (4% w skali roku) lub lokaty dla klientów Bankowości Osobistej (3% w skali roku). Dodatkowo w ofercie znajduje się również klasyczna lokata terminowa ze stałym oprocentowaniem, które uzależnione jest od okresu, na który otwieramy lokatę. Dodatkowo odkładać możesz na koncie mieszkaniowym i koncie oszczędnościowym dla dzieci. Jeśli cenisz wygodę możesz też uruchomić program autooszczędzania i bez wysiłku zbierać drobne kwoty.
Jeśli interesują Cię inwestycje w PKO BP możesz skorzystać z programu PKO Inwestomat, inwestować w fundusze, obligacje i złoto. Możesz też wybrać produkty strukturyzowane, oferowane w określonych okresach roku. Pamiętaj jednak, że inwestowanie wiąże się nie tylko z potencjałem większego zysku, ale również z ryzykiem.
Wśród nowych i obecnych klientów dużą popularnością cieszą się również ubezpieczenia.
Ubezpieczenia dla klientów PKO BP
W PKO BP możesz wykupić pakiety ubezpieczeń dotyczących wielu aspektów codzienności. Znajdziesz tu ubezpieczenia samochodowe, domu i mieszkania, ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży, życia i zdrowia, turystyczne, produktów bankowych, a także ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Jeśli chcesz wykupić jeden z pakietów, możesz udać się do oddziału PKO BP lub zrobić to w serwisie IPKO.
W serwisie IPKO załatwisz również większość spraw związanych z bankowością dla klientów firmowych.
Produkty PKO BP dla firm
PKO Bank Polski ma w swojej ofercie korzystne produkty dla klientów firmowych. Możesz skorzystać z konta firmowego na dobrych warunkach, a po poprawnej weryfikacji zaciągnąć kredyt lub pożyczkę na rozwój przedsiębiorstwa, skorzystać z faktoringu, leasingu i innych usług dla firm. Na uwagę zasługują również produkty oszczędnościowe banku PKO opracowane tak, by wspierać przedsiębiorców.
Konto firmowe w PKO BP
Konta firmowe w PKO BP występują w dwóch opcjach. Możesz wybrać klasyczną wersję: PKO Konto Firmowe lub postawić na nieco bardziej rozbudowaną i dostosowaną do innych potrzeb ofertę PKO Konto Firmowe Premium. Otwierając konto, możesz skorzystać z opcji jednoczesnej rejestracji firmy. Ułatwia to proces rozpoczęcia działalności. Bank PKO jako jeden z niewielu oferuje nowym firmom pożyczkę na start. Jest ona szczególnie doceniana przez klientów firmowych poszukujących opłacalnych produktów kredytowych.
Konto firmowe w PKO BP - kliknijFinansowe wsparcie przedsiębiorstw — kredyty, pożyczki, leasing, faktoring
Przedsiębiorcy mogą liczyć na wiele opcji finansowania. Jeśli postawią na PKO BP, mogą skorzystać z kredytów, pożyczek (nawet na start), leasingu i faktoringu. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie finansowane, które spełni jego oczekiwania.
W PKO BP możesz złożyć wniosek o:
- kredyt inwestycyjny dla firm,
- pożyczkę dla firm,
- kredyt nasz remont (dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych),
- kredyt obrotowy dla firm,
- pożyczkę hipoteczną dla firm,
- kredyt ekologiczny,
- pożyczkę na start,
- kartę kredytową PKO Euro Biznes.
Poza tym w ofercie znajduje się również faktoring pozwalający na natychmiastowe finansowanie faktur wystawionych z odroczonym terminem zapłaty. Firmy korzystające z pojazdów, maszyn i innych kosztownych urządzeń chętnie wybierają też leasing. Co ciekawe możliwy jest również leasing na start. Wśród dodatkowych usług znajduje się również e-księgowość, terminale płatnicze i możliwość uzyskania e-podpisu kwalifikowanego.
Opinia eksperta
PKO Bank Polski to jeden z najważniejszych graczy na polskim rynku bankowym. Wielu klientów od lat korzysta z jego oferty i jest z niej zadowolonych. Duża liczba oddziałów sprawia, że oferta jest dostępna stacjonarnie w każdym średniej wielkości mieście, choć coraz więcej klientów wybiera serwis internetowy iPKO i korzysta aplikacji IKO. Na duży plus zasługuje elastyczność oferty, która spełnia oczekiwania klientów o rozmaitych wymaganiach. Zarówno podstawowe produkty, jak i te skierowane do korporacji, czy inwestorów są na najwyższym poziomie. Warto skorzystać z oferty kredytowej i oszczędnościowej PKO BP, choćby ze względu na atrakcyjne oprocentowanie.
Ekspert CashFix
PKO Bank Polski — opinie, plusy i minusy
PKO Bank Polski to instytucja z wieloletnią tradycją, która bez zadyszki podąża za nowoczesnymi trendami w bankowości. Zanim jednak założysz rachunek i skorzystasz z innych produktów, poznaj wady i zalety tego banku. Wtedy podjęta przez Ciebie decyzja będzie bardziej świadoma. Weź pod uwagę, że wielu klientów załatwia sprawy bankowe w oddziałach, co niestety powoduje, że PKO to najgorszy bank, jeśli chodzi o kolejki. Możesz ich jednak uniknąć, ponieważ większość spraw załatwisz przez bankowość elektroniczną lub aplikację IKO.
Zalety:
- Duży, znany i bezpieczny bank z wieloma oddziałami i nowoczesną bankowością online.
- Duży wybór produktów bankowych dla klientów indywidualnych.
- Produkty kredytowe dopasowane do potrzeb osób prywatnych i firm.
- Korzystne warunki do oszczędzania i inwestowania.
- Wiele dodatkowych usług dla klientów firmowych.
- Liczne benefity i usługi powiązane z kontami osobistymi.
Wady:
- Duże zainteresowanie ofertą wiąże się z kolejkami w oddziałach.
- Darmowe konto firmowe i karta debetowa do konta osobistego tylko po spełnieniu warunków.
Autor artykułu:
Anna SójkaRedaktor internetowy z bogatym doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z finansami. Sama przez lata prowadziła działalność gospodarczą, dzięki czemu dobrze zna potrzeby przedsiębiorców i wie, z czym borykają się na co dzień. Tworzy artykuły dotyczące windykacji, faktoringu, restrukturyzacji firmy i innych zagadnień wiążących się ściśle z finansami przedsiębiorstwa. Wiedzę przekazuje w sposób kompleksowy i zrozumiały dla czytelnika.
[email protected]oraz co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niezapłaconych faktur.