Poznajmy się

W 2020 r. rozpoczęłam studia psychologiczne na Wydziale Studiów Stosowanych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. W ten sposób realizuję swoją największą pasję i powołanie, jakim jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ponadto uważam, że wzajemne zrozumienie i akceptacja dają doskonałą przestrzeń na tworzenie relacji zarówno prywatnych, jak i zawodowych.

Pałam również miłością do języka polskiego, a pisanie sprawia mi ogromną przyjemność, dlatego swoje doświadczenie zawodowe budowałam na tej płaszczyźnie zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Publikowałam m.in dla polskiej grupy wydawniczej - Polska Press, a także pracowałam w mediach lokalnych.

Swój wolny czas lubię spędzać na łonie natury, która działa na mnie kojąco. Doceniam różnorodność i nowe doświadczenia, w związku z czym przyjemność sprawia mi planowanie podróży na własną rękę. W szczególności upodobałam sobie południe Europy. W wolnych chwilach oglądam stare filmy, gram w gry planszowe i czytam fantastykę.

Pytania i odpowiedzi

Jakie zagadnienie z zakresu windykacji wzbudza w Tobie największe zainteresowanie?

Szeroko pojęta windykacja polubowna. Fascynuje mnie rozmaitość rozwiązań, które mają za zadanie doprowadzić strony do porozumienia. Takie narzędzia skonstruowane są w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko nadwyrężenia kontaktów dłużnika z wierzycielem.

Czy windykacja online jest wygodną formą ściągania należności?

Jak najbardziej. Windykacja online będzie doskonałym wyjściem dla osób, które cenią sobie komfort i swój własny czas. To wspaniała możliwość dla wierzyciela, który może zlecić windykację firmie zewnętrznej bez wychodzenia z domu.

Czy odpowiednie podejście do dłużnika ma znaczenia?

Powiedziałabym nawet, że bardzo duże. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że pod drugiej stronie jest człowiek, który z jakiegoś powodu nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania wobec wierzyciela. Czasami jest to podyktowane zwykłą nieuczciwością, a czasami jest to wynik jego własnych problemów. W każdym przypadku należy obrać taki rodzaj strategii, aby dłużnik chciał nas słuchać. Istotne jest indywidualne podejście do każdej sprawy oraz umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.

Czy samodzielna windykacja to dobre rozwiązanie?

Niekoniecznie. Windykacja długów to niezwykle skomplikowany proces, który ściśle wiąże się z zagadnieniami z zakresu prawa. Tak naprawdę niewielu z nas posiada specjalistyczną wiedzę tego typu. Jeżeli ktoś jednak weźmie sprawy w swoje ręce, musi mieć świadomość tego, że będzie go to kosztowało bardzo dużo czasu, a niekiedy nawet i stresu. Myśli będą cały czas krążyć wokół tego, aby wszystko przebiegło legalnie, z niskim ryzykiem nadszarpnięcia relacji z dłużnikiem. Ja z pewnością wolałabym wybrać firmę windykacyjną.

Czym dla Ciebie jest płynność finansowa?

Płynność finansowa to dla mnie przede wszystkim zdolność do terminowego wywiązywania się ze wszelkich zobowiązań finansowych. To posiadanie określonego budżetu, który zapewnia mi poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość tego, że niezależnie od zmiennych, będę w stanie zapłacić należną kwotę.

Jak sprawić, aby branża windykacyjna stała się przyjaźniejsza dla klienta?

Uważam, że należy przede wszystkim wyjść naprzeciw jemu oraz jego oczekiwaniom. Po pierwsze, branża windykacyjna powinna docenić rozwój technologiczny i dostosowywać swoje usługi w taki sposób, aby jak największa ich ilość była oferowana online. Po drugie, dobrze by było, aby cała współpraca opierała się na stałym kontakcie z klientem, na bieżąco informując go o postępach. No i po trzecie, firma windykacyjna musi wzbudzać zaufanie oraz dysponować odpowiednim doświadczeniem. Dzięki temu klient będzie spokojny i niemalże pewny pomyślnego obrotu postępowania.

DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ
Publikacje Klaudia Borkiewicz na CashFix.pl
brak zaplaty za fakturę co robić
Windykacja

Brak zapłaty za fakturę - 6 najczęstszych błędów wierzycieli

Brak zapłaty za fakturę to spory problem przedsiębiorców. Sprawdź, jakie błędy utrudniają odzyskanie długu oraz dowiedz się, jak im zapobiec.

Autor: Klaudia Borkiewicz|24.06.2022 r.
ile trwa windykacja długów od firm?
Windykacja

Windykacja długów od firm - jak długo trwa?

To, czy windykacja długów od firm będzie czasochłonnym bądź krótkim procesem jest ściśle powiązane z etapem windykacji oraz możliwościami finansowymi dłużnika.

Autor: Klaudia Borkiewicz|17.06.2022 r.
Przypomnienie o płatności
Windykacja

Przypomnienie o płatności - 10 sposobów na skuteczne monity

Przypomnienie o płatności to pierwszy krok mający prowadzić do odzyskania pieniędzy od spóźniającego się z uregulowaniem rachunku kontrahenta. Sprawdź, jak je napisać, aby było skuteczne.

Autor: Klaudia Borkiewicz|15.06.2022 r.